Medailon uživatele

Jméno a příjmění: Silvia Antalíková
Ulice:
Město: Praha
Telefon:
WWW:
Messenger:

Články uživatele: zobrazit vše

O víkendu 5 - 7. července se pod taktovkou zkušeného organizačního týmu Václava Kejře postavilo na plac 80 týmů v nejprestižnějším závodu německých ovčáků u nás. Dva závodníci byli z Polska, dva z Belgie, ostatní z ČR. Rozhodčí: stopy – MUDr. Jiří Tichý, poslušnost – Pierre Wahlström (Švédsko), Luboš Jánský – pomocný rozhodčí, obrana – Theodor Krajčí. Hlavní rozhodčí: Luboš Jánský. Figuranti: Jan Böhm, Jaroslav Vyhnal, náhradník Jiří Mach.
Foto: Kamila Kudrnová

Kategorie : Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Dnes začíná nejprestižnější akce pro chovatele a majitele německých ovčáků u nás - 29. mezinárodní mistrovství Českého klubu německých ovčáků v Roudnici nad Labem ve sportovním areálu Vědomice a potrvá až do neděle. Hostit bude přes 80 závodníků převážně z ČR, 4 závodníci jsou ze zahraničí.
Rozhodčí: A – stopy – MUDr. Jiří Tichý, B – poslušnost – Pierre Wahlström (Švédsko), Luboš Jánský – pomocný rozhodčí, C – obrana – Theodor Krajčí. Hlavní rozhodčí: Luboš Jánský. Figuranti: Jan Böhm, Jaroslav Vyhnal, náhradník Jiří Mach.

Kategorie : Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Gladiátory jdoucí do arény mi připomínaly dvojice nastupující na plac IGP Mistrovství světa belgických ovčáků v Písku. Seděli jsme s kamarády na tribuně a člověku běhal mráz po zádech, když do kotle šli naši. Nádherné výkony! Jsou to borci! Hrdost a respekt – to jsou pocity, které jsem si z Písku odvezla. Ale napadaly mě i věci, o kterých se moc nemluví, nebo si je nepřečtete veřejně…
Upřímně fandím každému, kdo si troufne na organizování jakékoli akce. Obdivuji pořadatelský tým, který stojí za letošním FMBB. Nechci a ani nedokážu si představit onu práci začínající mnoho měsíců před konáním a vypětí ve dnech konání. Díky! Co mě zamrzelo? Byla jsem smutná z průběhu losování startovních čísel právě na IGP. V hale seděli jen závodníci, kteří před halu původně přišli i se svými vlajkami ve skupinách podle zemí s viditelným natěšením a očekáváním věcí příštích. Ale proběhlo jen odosobněné losování. Za ticha. Tedy až na českou ekipu, ale bylo nás opravdu pár. A mě poprvé napadlo: kde jsou všichni Češi, kamarádi našich reprezentantů, kteří dávají lajky a drží palce na sociálních sítích? Proč nepřišli?

Kategorie : Ostatní
Rubrika: Ostatní

V sobotu 22. června 2019 došlo v průběhu mezinárodní výstavy Intercanis Brno k nadmíru smutné události. Zhruba ve 13:30 hod požádala vystavovatelka o pomoc při záchraně dvou fen retrívrů. Ponechala je zavřené v autě a výsledkem bylo život ohrožující přehřátí (hypertemie) obou fen. Službukonající veterinář byl k dispozici během 2 minut. Jedné fence ale již pomoci nemohl, druhou se povedlo oživit. Případ značně otřásl kynologickou i nekynologickou veřejností. Nikdo asi nepochybuje o tom, že to nebyl ze strany vystavovatelky zlý úmysl, ale velmi závažným způsobem zanedbala péči o své psy. Případem se zabýval chovatelský klub, jehož členkou vystavovatelka je, a také nejbližší předsednictvo Českomoravské kynologické unie. Výsledkem je zákaz účasti na výstavách a dalších kynologických akcích (např. zkouškách) pořádaných v rámci Českomoravské kynologické unie. Zároveň bude o zákazu informováno vedení FCI, které by jej mělo rozšířit na všechny své členské státy. Dalším opatřením je dvouletý zákaz zápisu vrhů na chovatelskou stanici vystavovatelky. Je možné, že tím postih chovatelky nekončí, protože vše vyšetřovala policie s tím, že se jedná o podezření na týrání zvířat.

Kategorie : Ostatní
Rubrika: Ostatní

Fotogalerie uživatele: zobrazit vše

Appenzellských salašnických psů u nás stále přibývá, proto věříme, že se chovatelé rádi podělí o fotografie svých tříbarevných parťáků. Snímky o velikosti 600 kB a více spolu se svým jménem, poštovní adresou a telefonním číslem nám posílejte na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz nejpozději do 30. června. Vybrané odměníme.

Publikováno: 11.6.2019 8:47:02
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Červen

Provází vás životem jeden nebo více sibiřských husky? Pošlete nám jejich fotografie! Snímky ze života, z chovu nebo ze zápřahů o minimální velikosti 600 kB spolu se svým jménem, poštovní adresou a telefonním číslem nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz nejpozději do 30. května. Vybrané fotografie odměníme.

Publikováno: 3.5.2019 8:58:09
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Květen

Je to právě dobrman, kdo vás provází životem na čtyřech tlapkách? Pošlete nám fotografie svých dobrmaních parťáků ze sportů, procházek i ze života. Snímky o velikosti 600 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz nejpozději do 30. dubna. Tři vybrané odměníme dvanácti kusy chutných masových BURGERŮ všech šesti druhů mas v hodnotě 826 Kč od firmy Candy.

Publikováno: 29.3.2019 8:36:08
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Duben

Procházky jsou veselé, zajímavé, inspirativní, plné vůní, slunce, zábavy a nových zážitků… Zkrátka fajn :) Snímky o velikosti 600 kB a více spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz nejpozději do 4. dubna.

Publikováno: 27.2.2019 8:58:02
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Březen